Pierwszy raz w Kole. Misterium Męki Pańskiej

mist

We czwartek, 22.03 o godz. 18.30 w Kole rozpocznie się niecodzienne wydarzenie. Pierwszy raz w naszym mieście odbędzie się plenerowa inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Pomysłodawcą wydarzenia jest nasze Stowarzyszenie, a w jego realizację włączyło się i włącza się cały czas wielu naszych Przyjaciół, tak w zorganizowanych grupach społecznych, jak i indywidualnie. Reżyserię spektaklu zgodziła się poprowadzić Grażynka Jakubowska, na co dzień prezes Stowarzyszenie Tradycja-Kultura-Region „Zatrzymać Czas” w Witowie, osoba o ogromnym doświadczeniu w reżyserowaniu spektakli religijnych. Wielu cennych rad w kontekście warstwy artystycznej i organizacyjnej przedsięwzięcia udzielili także specjaliści w dziedzinie „kultury wysokiej” i zarządzania kulturą: Radek Piorun i Bożenka Gronert-Ubych, kierownictwo kolskiego MDK.  Natomiast duchową oprawą wydarzenia zajęli się, niczym Trzej Królowie, trzej wielebni Proboszczowie kolskich parafii: ks. kan. mgr Józef Wronkiewicz, ks. kan. mgr Władysław Waszak oraz ks. mgr Piotr Pawlak. Jako że wydarzenie rozpoczyna się o zmierzchu, nie bez znaczenia stało się zaangażowanie w projekt najlepszego bodajże w naszym regionie fachowca z zakresu „światło i dźwięk”, czyli Romka Włodarczyka. W inscenizacji udział zgodzili się także wziąć, ku naszej ogromnej radości, przedstawiciele jednej z najprężniej działających organizacji społecznej – Stowarzyszenie Klub Seniora „Trzecia Zmiana” oraz kolskie chóry pod batutą Marka Kłanieckiego, znanego wszystkim dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole. Rozpoczęcie spektaklu nastąpi w Pałacu Namiestnikowskim, którym na ten czas stanie się łącznik budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole.

tuzacz

Odkryłeś w sobie talenty aktorskie? Chciałbyś zagrać w naszym spektaklu inscenizacyjnym? Czujesz, że byłbyś rewelacyjnym Kajfaszem? Albo chciałbyś wmieszać się w tłum statystów, aby gromko krzyczeć „Barabasza! Uwolnij Barabasza!!”?

A może… chciałbyś przywdziać oryginalną, ciężką zbroję rzymskiego Legionisty, chwycić w rękę tarczę oraz miecz i zagrać członka rzymskiej eskorty? Jeżeli chcesz dołączyć do aktorów inscenizacji, być statystą, lub pomóc nam w tematach technicznych, serdecznie zapraszamy! Napisz do nas maila, wiadomość na Facebook’u lub po prostu przyjdź do nas na próbę.

Obserwuj nas i polub na:

You may also like...

Fundusze Europejskie Program Regionalny
Fundusze Europejskie Program Regionalny
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Samorząd Wojewodztwa Wielkopolskiego
Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny
Unia Europejska Europejski Fundusz Spoleczny